292715337 453706603428802 7244641615316428443 n 2

Od 27 czerwca do 8 lipca 2022 r. trwały letnie półkolonie letnie zorganizowane dla 57 dzieci z terenu gminy Sędziejowice. Organizatorem półkolonii był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach, przy dofinansowaniu Gminy Sędziejowice oraz wpłatach własnych rodziców.

Dyrektor ZSO Nr 1 w Sędziejowicach, Renata Kowalczyk, na czas trwania półkolonii udostępniła pomieszczenia klasowe, kuchnię wraz z jadalnią, halę sportową, salę gimnastyczną oraz plac zabaw. Zapewniła również fachową pomoc pracowników administracji i obsługi.

Kadrę półkolonii stanowili nauczyciele ZSO Nr 1 w Sędziejowicach: kierownikiem półkolonii był Janusz Kopka, wychowawcami: Kamila Andrzejewska, Elżbieta Kopka, Aleksandra Kosakowicz oraz Anna Kowalczyk.

Zajęcia półkolonijne realizowane były przez 10 dni od poniedziałku do piątku, w godz. 8-14.00 (w przypadku wyjazdów godziny powrotu ulegały zmianie). W ramach półkolonii dzieci otrzymywały dwa posiłki oraz owoce i napoje.

Celem półkolonii było zapewnienie dzieciom bezpiecznego i aktywnego spędzenia wolnego czasu, kształtowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja i upowszechnianie wśród dzieci aktywności ruchowej, podnoszenie poziomu sprawności fizycznej oraz kształtowanie postaw wolnych od nałogów, budowanie relacji w grupie rówieśniczej. W ramach wypoczynku dzieci uczestniczyły w wyjazdach na basen oraz do kina Ratusz w Zduńskiej Woli. Zwiedziły Ogród Botaniczny w Łodzi, mini-zoo „Dobronianka”, Muzeum Marcepanów w Piotrkowie Trybunalskim oraz Zamek Królewski w Łęczycy. Uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno- sportowych oraz plastycznych i muzycznych. Wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sędziejowicach. Uczestniczyły w wielu ciekawych wycieczkach po najbliższej okolicy.

Z kolei w dniach od 11-22 lipca 2022 r. w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach organizowany był drugi turnus półkolonii letnich dla 30 dzieci, których rodzice są płatnikami składki KRUS. Organizatorzy tych półkolonii to: ZSO Nr 1 w Sędziejowicach, Gmina Sędziejowice oraz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego. Tutaj również na dzieci czekało wiele ciekawych zajęć i wycieczek.