ekopracowniaGmina Sędziejowice pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi na utworzenie punktu dydaktycznego przy Przedszkolu w Dobrej. Koszt całkowity zadania to 51 183,00 zł, w tym 44 613,00 zł to dofinansowanie.

Dopiero co zakończyła się realizacja punktu dydaktycznego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach, a samorząd gminny już może przygotowywać się do planowania kolejnych zakupów. - Bogatsi o doświadczenia ZSO w Sędziejowicach, przy współpracy dyrekcji przedszkola z pracownikami urzędu przygotowaliśmy kolejny wniosek, tym razem dla Przedszkola w Dobrej. Niedawno otrzymaliśmy informację, że Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał nam dofinansowanie również na to przedsięwzięcie - powiedział Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice.

Punk dydaktyczny powstanie przede wszystkim na potrzeby prowadzenia zajęć terenowych z edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Odbywać się będą zajęcia m.in. z zakresu edukacji plastycznej i technicznej. Organizowane będą uroczystości: „Sprzątanie Świata”; „Dzień Ziemi”; „Europejski Dzień Ptaków” oraz „Dzień Dziecka”. Przeprowadzone zostaną również konkursy o tematyce proekologicznej, konkurs plastyczny „Ogród moich marzeń” oraz konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze zakątki Gminy Sędziejowice”.

- Utworzony punkt dydaktyczny daje możliwość na lepszą edukację przedszkolną. Prowadzone przez nas zajęcia będą miały za zadanie poszerzyć świadomość ekologiczną przedszkolaków. Jesteśmy dumni, że nasze przedszkole rozwija się. – wyjaśnia Anna Szymańska, dyrektor Przedszkola w Dobrej.

Ponadto, w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi, na liście do dofinansowania znalazło się również zadanie "Utworzenie ekopracowni w Zespole Szkół Rolniczych Sędziejowice" złożone przez Powiat Łaski.

wfosigw logo www.wfosigw.lodz.pl