20W niedzielę 8 grudnia br. w Parku Centrum w Sędziejowicach odbył się pierwszy Sędziejowicki Kiermasz Bożonarodzeniowy, który przyciągnął bardzo dużą liczbę uczestników. Mieszkańcy i przybyli goście mogli poczuć magię zbliżających się świąt i zaopatrzyć we wszelkiego rodzaju przysmaki i akcesoria świąteczne.

Otwarcia dokonała szefowa KGW w Sędziejowicach Katarzyna Sobala, sołtys Sędziejowic Paweł Sobala, wójt Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak i proboszcz Parafii w Sędziejowicach Dariusz Chlebowski. Na blisko dwudziestu stoiskach, można było podziwiać i zakupić różnego rodzaju wyroby, m.in. miody, sery czy ciasta oraz mnóstwo dekoracji i ozdób. Stoiska wystawiły koła gospodyń wiejskich, szkoły i przedszkole, instytucje i prywatni przedsiębiorcy.

Ten przedświąteczny weekend rozpoczął się już w sobotę od warsztatów świątecznych dla dzieci zorganizowanych przez KGW w Sędziejowicach w Gminnym Ośrodku Kultury Dzieci wykonywały niepowtarzalne bożonarodzeniowe stroiki i lampiony, z których stworzyły wystawę na kiermaszu bożonarodzeniowym.

Pozostając w świątecznym nastroju, przypomnijmy, że podobne "Warsztaty Przedświąteczne dla Dzieci i Dorosłych” odbyły się już w listopadzie w sołectwie Grabno. Z kolei 7 grudnia w Bilewie zorganizowano Strażackie Mikołajki, a 8 grudnia w Sobiepanach uroczystą wigilię dla mieszkańców z udziałem wielu wspaniałych gości, których w wigilijny nastrój wprowadziły występy uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziejowicach.