Samochód dostawczy na ulicy Zduńskiej w Marzeninie.

Mieszkańcy Marzenina doczekają się chodnika na drodze pomiędzy węzłem trasy S8 a ośrodkiem zdrowia. Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem powiatu łaskiego i Gminy Sędziejowice.

Chodnik o długości 570 i szerokości dwóch metrów będzie biegł po jednej stronie ulicy Zduńskiej. Zacznie się po prawej stronie (patrząc od S8 w kierunku ośrodka zdrowia), po czym „przeskoczy” na drugą stronę, a od skrzyżowania z ul. Piaskową ponownie będzie biegł prawą stroną. Takie rozwiązanie wynika z wąskiego pasa drogowego, bliskości rowów i granic posesji. Jezdnia będzie miała docelową szerokość 5,65 m (obecnie jest to około 6 m). Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, przed przejściami dla pieszych znajdą się wyspowe progi zwalniające i znaki ograniczające prędkość w tych miejscach do 30 km/h.

Inwestycja będzie realizowana przez powiat łaski przy wydatnym wsparciu finansowym Gminy Sędziejowice. Radni gminni podjęli na ostatniej sesji uchwałę o wsparciu finansowym dla powiatu w kwocie 300 tys. zł. Łączny koszt to 680 tys. zł – ofertę na taką kwotę złożyła firma MARTOM ze Zduńskiej Woli.

Powiat ma czas do 17 czerwca aby zawrzeć ze zwycięzcą przetargu umowę o wykonawstwo. Od momentu podpisania umowy drogowcy będą mieli 120 dni na ukończenie prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, nowy chodnik będzie do dyspozycji mieszkańców do połowy października tego roku.