ŁUWW okresie od dnia 14 marca 2020 roku do odwołania, podczas obowiązywania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 zakazuje się wywozu lub zbywania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej respiratorów oraz kardiomonitorów.

Przedsiębiorca, który ma zamiar dokonać wywozu lub zbycia poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poniżej wymienionych artykułów, ma obowiązek poinformować o tym właściwego  wojewodę ze względu na adres siedziby lub miejsca zamieszkania, nie później niż na 24 godziny przed dokonaniem tych czynności.

Produkty, których dotyczy obowiązek informowania:

  • gogle ochronne,
  • kombinezony typu TYVEK, 
  • maski typu FFP2/FFP3, 
  • ochraniacze na buty (obuwie), 
  • rękawiczki lateksowe, 
  • rękawiczki nitrylowe, 
  • maseczki chirurgiczne
  • środki dezynfekcji rąk, powierzchni i pomieszczeń

Informację, która zawiera wykaz oraz ilość produktów proszę przesłać pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.