Ręka na myszce komputerowej

W czerwcu bieżącego roku ruszyła pierwsza odsłona rządowego portalu edukacja.gov.pl. Na stronie funkccjonuje praktyczna wyszukiwarka ofert studiów wszystkich uczelni, publicznych i niepublicznych.

Celem nowej wyszukiwarki jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych narzędzia z pomocą, którego już na etapie składania wstępnej deklaracji maturalnej będą mogli sprawdzić kryteria rekrutacji na wymarzone kierunki studiów i zgodnie z nimi świadomie wybrać przedmioty maturalne, których zdanie otworzy im podwoje uczelni.

Nowe narzędzie pozwoli uczniom zoptymalizować wyniki wyszukiwania kierunków studiów i zminimalizować liczbę przeglądanych stron internetowych z ofertą szkół wyższych. Z poziomu platformy uczniowie będą mogli za pomocą zamieszczonych na kartach uczelni i kierunków studiów linków do stron uczelni i rekrutacji zapoznać się z pełną ofertą podmiotów i szczegółowymi zasadami rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 a także z ekonomicznymi losami absolwentów poszczególnych kierunków studiów.

Wyszukiwarka znajduje się pod adresem https://edukacja.gov.pl/web/gov/wyszukiwarka-uczelni#/

Docelowo Edukacja.gov.pl będzie umożliwiała zaplanowanie ścieżki edukacyjnej, już od samego początku, skończywszy na edukacji na poziomie akademickim.

Tekst: na podstawie informacji Ministerstwa Edukacji i Nauki