mpkAutobusy MPK Zduńska Wola będą kursowały od poniedziałku (16 marca) według rozkładu wakacyjno-feryjnego. To nie jedyne zmiany, jakie zduńskowolskie MPK wprowadza w związku z zagrożeniem koronawirusem. Prowadzi m.in. dezynfekcję autobusów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli zapewnia, że do wyzwań związanych z epidemią koronawirusa podchodzimy poważnie ale bez paniki.

W trosce o pasażerów, a także pracowników MPK i ich rodziny Zarząd Spółki podjął następujące działania:

  • W związku z informacją o zawieszonych zajęciach szkolnych od 16. 03 (poniedziałek) do odwołania autobusy będą kursować zgodnie z rozkładem wakacyjno- feryjnym.

Dodatkowo od 14.03 (sobota) w autobusach pojawią się strefy wydzielone:

  • nie będzie można korzystać z przednich drzwi
  • wstrzymana zostaje sprzedaż biletów przez kierowców.

Zakupu biletów można dokonać w naszych punktach sprzedaży. Polecamy również wygodną sprzedaż w aplikacjach mobilnych (SkyCash, mPay, zbiletem.pl, dotpay) oraz w Kasie MPK .

Ponadto w związku z zagrożeniem koronawirusem zduńskowolskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zarządziło sterylizację autobusów miejskich. W tym celu zakupione zostały odpowiednie środki dezynfekcyjne.

Sterylizacja autobusów miejskich odbywa się po powrocie na placu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji z trasy. Za odkażanie autobusów odpowiedzialni są, tak samo jak za sprzątanie pojazdów kierowcy. Akcja ma potrwać do odwołania zagrożenia koronawirusem.