129936828 1186642151732186 138004777531026645 nSzkoła Podstawowa w Sędziejowicach została laureatem ogólnopolskiej V Edycji Konkursu zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych pod hasłem „Edukujemy-Pomagamy” w kategorii KONKURUJEMY, organizowanej przez firmę REBA Organizacja Odzysku S.A. z Warszawy. Placówka zajęła zaszczytne IV miejsce na 153 wyróżnione placówki i została najwyżej w Polsce sklasyfikowana spośród szkół z terenów wiejskich!

W szkolnej rywalizacji o Tytuł NAJAKTYWNIEJSZEGO UCZESTNIKA ZBIÓRKI ZUŻYTYCH BATERII za rok szkolny 2019/2020 bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy IV a Adam Jabłoński, który przekazał aż 140 kg baterii. Najmłodsi uczniowie Oddziałów Rocznego Przygotowania Przedszkolnego 0A i 0B w ZSO Nr 1 w Sędziejowicach rywalizowali w konkursie plastycznym „Mój wymarzony ogród”. Laureatkami I miejsca zostały: Gabriela Kozłowska 0A i Lena Kuliberda 0B. Uczniowie klas starszych wykonali świetne projekty karmników na szkolny konkurs „Pomóż ptakom przetrwać zimę”. Najwyższe miejsce zdobyła uczennica klasy VI c Maja Stępień z oryginalną pracą „Bar sikorka”.

Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Powstańców 1863r. w Sędziejowicach zorganizowała wśród uczniów kl. 0 – VIII Szkoły Podstawowej zbiórkę kasztanów. Zbiórka trwała od 01 do 30 października 2020r. Zebraliśmy 2130 kg kasztanów, które zostały przewiezione do punktu skupu. Środki pozyskane ze zbiórki przeznaczone zostaną na potrzeby uczniów naszej szkoły.

Największą ilość kasztanów zebrali:

  • Ksawery Chłód z klasy wychowania przedszkolnego 0b – 410 kg
  • Natalia Wedmann z klasy Ia – 362kg.

Inwencja twórcza, duch rywalizacji, piękne prace i fantastyczne nagrody to recepta na szkolny sukces w czasach pandemii.