Zniszczony znak Sędziejowice-Kolonia

Gmina Sędziejowice znalazła się w stanie alarmu. Wszystkie dostępne służby zajmują się pomocą poszkodowanym i zapewnieniem bezpieczeństwa. Straty są ogromne, ale na szczęście nie ma sygnałów o ofiarach.

W wielu miejscach brakuje prądu, ale służby w pierwszej kolejności zabezpieczają domostwa pozbawione dachów, przywracają przejezdność dróg i usuwają połamane drzewa, które zagrażają budynkom i przechodniom. Prąd i budynki niemieszkalne w dalszej kolejności. Gmina jest w kontakcie z zakładem energetycznym.

Szkody i zagrożenia należy zgłaszać pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej 998 oraz numer 112. Wszystkie gminne oddziały Ochotniczych Straży Pożarnych są w akcji. Pomagają druhowie z sąsiednich gmin. Dziękuję, że w tak trudnych chwilach możemy na Was liczyć.

Od godz. 17.00 działa Sztab Kryzysowy. Wszystkie siły Gminnej Jednostki Usług Komunalnych zostały skierowane do pomocy służbom ratowniczym. Sukcesywnie przywracamy ład w gminie. Aktualne prognozy prognozy nie przewidują burz i opadów w ciągu najbliższych dwóch dób.

Od poniedziałku Urząd Gminy Sędziejowice podejmie wszelkie dostępne procedury związane z pomocą poszkodowanym i usuwaniem skutków nawałnicy.