2W czwartek /28 maja/ w Urzędzie Gminy Sędziejowice, dzięki staraniom pracowników jednostki, Dyrektor Kancelarii Marszałka Dawid Mazurkiewicz przekazał w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera 4000 maseczek ochronnych niemedycznych dla naszych mieszkańców.

Maseczki wciąż są niezbędne w walce z koronawirusem COVID-19 i w pierwszej kolejności mają chronić naszych seniorów. Przed nami jednak czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach.

Oprócz tego – otwierają się kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

Umożliwiona zostaje także organizacja wesel do 150 osób. Mimo że odchodzi się od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.