Węgiel

W związku z projektem ustawy, która ma umożliwić nabycie węgla za pośrednictwem samorządu, Gmina Sędziejowice prowadzi wstępne rozeznanie ilości zapotrzebowania węgla dla mieszkańców.

Mieszkańcy zainteresowani zakupem węgla mogą złożyć zapotrzebowania osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Zgłoszenie musi zawierać następujące dane: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, ilość, rodzaj węgla (orzech, groszek czy miał), oraz termin do kiedy miałby nastąpić zakup.

Jak to zrobić?
1. Wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z treścią jak powyżej.
2. Osobiście w biurze podawczym, w godzinach pracy Urzędu Gminy Sędziejowice.
3. Zadzwonić pod nr tel. 43 677-10-02 w godzinach pracy urzędu.


Ustawa zapewniająca proces dostawy węgla za pośrednictwem gminy jest w trakcie procedowania i sytuacja może ulec zmianie. Na bieżąco będziemy informować o zmianach w projekcie.
Zgłoszenia w ramach tego rozeznania przyjmujemy do 25.10.2022 r., do godz. 15:00.

Gmina Sędziejowice planuje dostawy węgla z wykorzystaniem istniejącego na rynku podmiotu gospodarczego specjalizującego się w tym zadaniu.

Zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o zakup węgla. Po uchwaleniu ustawy będziemy informować o dalszych krokach.

Zakupu węgla będzie mogła dokonać osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która jest uprawniona do pobrania dodatku węglowego.