Urządzenie z kablami do Internetu

Mieszkańcy, którzy potrzebują dostępu do szybkiego Internetu, mogą sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy serwis i jacy operatorzy go oferują. Mogą też dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci, a także zgłosić potrzebę dostarczenia takiej usługi do ich posesji. To wszystko jest dostępne pod adresem internet.gov.pl.


Pod tym adresem działa system informacyjny, zawierający dane o dostępie do usług stacjonarnego Internetu szerokopasmowego. Jest on sukcesywnie aktualizowany. Od 1 grudnia 2022 r. zgłoszono możliwość świadczenia usługi dostępu do Internetu w ponad 6,7 miliona punktów adresowych w Polsce, natomiast od 1 stycznia br. przyjęto prawie 2800 zgłoszeń obywateli o zapotrzebowaniu na Internet. Każdy z nas może sprawdzić, czy dany punkt adresowy jest w zasięgu Internetu szerokopasmowego i zweryfikować poprawność przedstawionych w systemie danych.

Jak to zrobić?
1. Wejdź na stronę internet.gov.pl
2. Zaloguj się przez Profil Zaufany lub przy pomocy dowodu elektronicznego z warstwą elektroniczną
3. Zgłoś zapotrzebowanie i weryfikuj prawdziwość danych.