Mors

W sobotę 7 stycznia Akademia Morsowania w sali OSP w Sobiepanach. Celem imprezy  jest poznanie przez uczestników medycznego aspektu wpływu zimna na ciało ludzkie. Na miejscu możliwość rozmowy z Piotrem Marczewskim, rekordzistą w morsowaniu, który wybiera się w lutym na Biegun Południowy by jako pierwszy człowiek zdobyć go zimą.

Dodatkowo będzie obecna ekipa Medyk Rescue Team - najlepsza w Polsce grupa medyczna zajmująca się hipotermią i ratownictwem z tym związanym.

Wstęp na wykłady jest płatny, ale o godzinie 13 mieszkańcy mogą zobaczyć pokazy morsowania i hipotermii. Chętni mogą zabrać ręcznik i spodenki i spróbować morsowania pod okiem ekspertów. Do dyspozycji mieszkańców gminy będzie sauna i balie.

plakat morsowanie