Sportowcy z medalami

Trzy medale i dwa czwarte miejsca to dorobek reprezentacji Gminy Sędziejowice na Halowych Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych LZS Województwa Łódzkiego w Opocznie.

Największy sukces odniosła 11-letnia Marysia Świerczyńska, która zdobyła złoto w szachach, pokonując starsze i utytułowane zawodniczki. Czwarte miejsce w tej samej dyscyplinie zajął Adrian Jabłoński. Brązowy medal przy szachownicy zdobyła też Michalina Malinowska, która zajęła trzecie miejsce w warcabach.

Medal z Opoczna przywieźli też sędziejowiccy koszykarze, którzy doszli aż do finału turnieju. Ostatecznie musieli zadowolić się srebrem. W rozgrywkach drużynowych świetnie spisała się też reprezentacja w piłce siatkowej, która ostatecznie zajęła 4. miejsce.

Gmina miała też swoją reprezentację w tenisie stołowym i piłce nożnej. Jednak mimo zaangażowania zawodników nie udało się wywalczyć medali w tych dyscyplinach.

- Wyjazd był udany nie tylko ze względu na dobre wyniki. Igrzyska były świetną okazją do integracji środowiska sportowego z całej gminy – mówi Justyna Kmiecik, organizator LZS. - Mogli się spotkać pasjonaci różnych dyscyplin, dzięki czemu zrodziły się też nowe pomysły na przyszłość - dodaje.

Zawody zorganizowało Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi.

Udany wyjazd sportowców 1

 

Udany wyjazd sportowców 5

 

Udany wyjazd sportowców 6

 

Udany wyjazd sportowców 7

 

Udany wyjazd sportowców 8