Mecz koszykarski

Okrągłe 20 tys. zł przekazała Gmina Sędziejowice na popularyzację sportu i rekreacji wśród mieszkańców. Dotacje po raz kolejny trafiły do naszych klubów sportowych i, poza inwestycjami w infrastrukturę, są kolejnym elementem działań mających rozruszać małych i dużych mieszkańców naszych miejscowości.

Beneficjentem, który otrzymał najwyższą dotację w tym roku jest Gminny Klub Sportowy „Sędziejowice”. GKS otrzymał przelew na 17 tys. zł, które planuje wykorzystać na udział w rozgrywkach piłkarskiej B-klasy, szkolenie dzieci i młodzieży oraz udział i organizację turniejów. Koszty tych działań stale rosną, w ubiegłym roku klub otrzymał od gminy 15 tys. zł.

Drugim klubem zaangażowanym w popularyzację sportu jest Sędziejowicki Basket. Klub zwrócił się o wsparcie w kwocie trzech tysięcy złotych na zorganizowanie III Sędziejowickiego Dnia Koszykówki oraz udział w rozgrywkach Centralnego Nurtu Basketu Amatorskiego. „Baskeci” turniej organizowali również w ubiegłym roku przy okazji otwarcia nowego boiska wielofunkcyjnego na gminnym stadionie w Sędziejowicach. W 2021 roku otrzymali dotację w wysokości czterech tysięcy złotych.

- W obu klubach mamy osoby zaangażowane w sport, pasjonatów, którzy sami grają, biegają, ćwiczą i dodatkowo swoją pozytywną energią zarażają innych – mówi Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice. - Od początku mojej kadencji wspierałem i będę wspierał sport, dlatego cieszę się, że również radni Rady Gminy Sędziejowice zgadzają się ze mną w 100% w tym temacie i rokrocznie zatwierdzają projekty budżetu gminy z zapewnionymi pieniędzmi na te dotacje – dodaje wójt.

Poza dotacjami, Gmina inwestuje też w infrastrukturę do uprawiania sportu. W ciągu ostatnich lat przemianę przeszedł gminny stadion. Pojawiła się nowa nawierzchnia bieżni, zamontowano trybunę z siedziskami dla kibiców, zbudowano boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, siatkówkę lub piłkę ręczną za blisko 370 tys. zł., odnowione zostało boisko do siatkówki plażowej, a niebawem przybędą jeszcze kolejne elementy, w tym m.in.: skatepark, elementy lekkoatletyczne, stoły betonowe do gry w szachy oraz tenisa i zostanie nasadzona zieleń. Każdy mieszkaniec gminy może korzystać do woli z dostępnej infrastruktury. Gminny stadion jest stale otwarty, a bieżnia i boisko wielofunkcyjne są oświetlone. Dla bezpieczeństwa pod koniec wakacji zamontowany zostanie monitoring wizyjny.

Wydatki na infrastrukturę sportową widać też w innych miejscowościach gminy. Boiska w Dobrej, Pruszkowie czy Siedlcach po ostatnich modernizacjach pozwalają na rozgrywki lokalne, a gminnym klubom dają możliwość prowadzenia zajęć i treningów w terenie.

Wysłużona bieżnia i boiska do gry w koszykówkę w Marzeninie na przełomie września i października doczekają się remontu. Gmina podpisała już umowę na dofinansowanie tej inwestycji przez Województwo Łódzkie.