Udział w życiu publicznym mieszkańców Naszej Gminy
Święto Niepodległości w Sędziejowicach
- Szczegóły
- Kategoria: Kultura
11 listopada w Sędziejowicach odbyły się uroczyste gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Obok przedstawicieli władz samorządowych, delegacji i pocztów sztandarowych OSP, orkiestry „DRUH”, partii politycznych, instytucji gminnych i organizacji społecznych, w obchodach uczestniczyli też mieszkańcy gminy Sędziejowice.
Delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Powstańców 1863 r. oraz pod tablicami upamiętniającymi bohaterów walczących o wolność przy Kościele Parafialnym. O godz. 10:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii odbyła się część artystyczno-widowiskowa w wykonaniu GOK w Sędziejowicach. Wystąpił również Wójt Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, który podkreślił wagę narodowego święta: - Udział w dzisiejszej uroczystości jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę. Wyraz wielkiego szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy w walce poświęcili to co najcenniejsze dla każdego człowieka – własne życie - podkreślił. Na zakończenie odegrano hymn Rzeczypospolitej Polskiej, po którym mieszkańcy puścili w niebo biało-czerwone balony. Po oficjalnych uroczystościach odbyła się pierwsza pilotażowa edycja Sędziejowickiego Biegu Niepodległości. W biegu udział wzięło 72 uczestników, na których na macie czekały pamiątkowe medale, rogale oraz ciepły żurek. Bieg odbył się bez pomiaru czasu i bez klasyfikacji - liczyła się dobra zabawa i hołd dla tych, którzy oddali życie za Ojczyznę!
Święto Niepodległości w Gminie Sędziejowice
- Szczegóły
- Kategoria: Kultura
Wójt Gminy Sędziejowice zaprasza na Święto Niepodległości w Gminie Sędziejowice, które rozpocznie się 11 listopada 2019 r. o godz. 9:30 pod pomnikiem Powstańców 1863 r. w centrum Sędziejowic.
Program obchodów Święta Niepodległości w Gminie Sędziejowice:
9.30 - zbiórka uczestników pod Pomnikiem Niepodległości w centrum Sędziejowic
9.40 - złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości i przemarsz do Kościoła Parafialnego
9.45 - złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi bohaterów walczących o wolność przy Kościele Parafialnym
10.00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny
11.00 - część artystyczno-widowiskowa w wykonaniu GOK w Sędziejowicach
11.45 - wystąpienie Wójta Gminy Sędziejowice
12.00 - I Sędziejowicki Bieg Niepodległości na 1111 metrów (start i meta pod kościołem)
Delegacje chcące złożyć kwiaty mogą dzwonić pod numer 43 677 11 46.
W trakcie uroczystości rozdawane będą biało-czerwone chorągiewki dla mieszkańców.
I Sędziejowicki Bieg Niepodległości
- Szczegóły
- Kategoria: Sport
W poniedziałek 11 listopada, po oficjalnych uroczystościach odbędzie się pierwsza pilotażowa edycja Sędziejowickiego Biegu Niepodległości. Startujemy ok. 12:00 po wypuszczeniu w niebo biało-czerwonych balonów.
Zapisy w Urzędzie Gminy Sędziejowice w pokoju nr 16. Udział jest BEZPŁATNY. Trasa liczyć będzie symboliczne 1111 metrów. Start i meta zlokalizowane będą przed Kościołem Parafialnym w Sędziejowicach.
Na macie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale oraz ciepły żurek. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy numer startowy. Bieg odbędzie się bez pomiaru czasu i bez klasyfikacji - liczy się dobra zabawa i hołd dla tych, którzy oddali życie za ojczyznę!
Pytania można kierować do Urzędu Gminy tel. 43 677 11 46 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz za pośrednictwem Facebook.
V edycja Dnia Promocji
- Szczegóły
- Kategoria: Sport
„Biegniemy dla Przyszłości” to hasło tegorocznego Dnia Promocji w Zespole Szkół w Marzeninie. 21 września b.r. blisko 200 biegaczy w wieku od 2 do 61 lat, pokonywało trasy pięciu dystansów ulokowane w kompleksie leśnym Niecenia – Zielęcice.
Nabór do projektu: „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2”
- Szczegóły
- Kategoria: Polityka społeczna
Dobra i aktywna starość jest możliwa. Może oznaczać nowe pasje oraz dojrzałą radość z życia. Taka wizja to nie tylko kwestia szczęścia i nastawienia, ale też, a może przede wszystkim, innowacji społecznych! Pomysłowe i nowatorskie rozwiązania stworzone z myślą o potrzebach osób starszych mają szansę zdobyć grant w ramach projektu „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października 2020 r.
Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65 roku życia. Wyzwanie, przed którym wszyscy stoimy, to przygotowanie się do starości i tworzenie lepszych warunków życia dla seniorów. Druga edycja projektu „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia” ma na celu wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych usług i produktów służących poprawie jakości życia osób po 60. roku życia i ich opiekunów. Oddolne inicjatywy poszukiwane w ramach projektu mają z założenia wpływać pozytywnie na jakość życia osób starszych w domu, pracy i lokalnej społeczności. Powinny uruchamiać sieci wsparcia oraz oferować pomoc w przygotowaniu do starości i minimalizowaniu poczucia osamotnienia.
Do kogo skierowany jest projekt? Organizatorzy zapraszają osoby (minimum dwie do jednego pomysłu), które samodzielnie lub reprezentując wybraną organizację będą pracowały nad wdrożeniem swojej innowacji. Z racji tego, że jednym z wyzwań projektowych jest uspołecznianie instytucji, mogą zgłaszać się również instytucje publiczne i prywatne.
Jakie pomysły należy zgłaszać? Poszukiwane są konkretne rozwiązania, za pomocą których będzie można zaprojektować lepszą starość w społecznościach i instytucjach lokalnych. Innowacyjne propozycje, które nie były wcześniej realizowane w Polsce, mają prowadzić do powstania nowych produktów i usług lub ulepszać te istniejące. W poprzedniej edycji projektu przetestowano aż 28 rozwiązań na poprawę jakości życia i codziennego funkcjonowania osób w wieku 60+. Innowacyjny wózek na zakupy „Torba Borba”, rowerowe riksze, obiady terapeutyczne (przygotowywane i rozwożone przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej), oferta wydarzeń i zajęć kulturalnych wydawana w formie wskazania lekarskiego „Recepta na życie” - to tylko wybrane przykłady zrealizowanych już innowacji. Wszystkie zostały wdrożone przez swoich pomysłodawców ze wsparciem organizatorów projektu.
W tej edycji zostanie wybranych aż pięćdziesiąt cztery nowatorskie pomysły. Poza dotacjami na opracowanie i testowanie zaproponowanych rozwiązań w wysokości do 50 tys. zł, uczestnicy mogą uzyskać szereg innych form wsparcia. Wśród nich: porady ekspertów, indywidualna praca z tutorem, profesjonalna promocja, udział w targach, warsztatach, spotkaniach i pitchingach. „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2” to unikalne doświadczenie pracy w inkubatorze zachęcające do odważnych, nowatorskich pomysłów. Co istotne - dotacja nie przepada w przypadku braku powodzenia proponowanego rozwiązania. To zdecydowanie wyróżnia nasz projekt na tle innych programów dotacyjnych.” - mówi Agnieszka Sokolnicka, koordynatorka projektu. „Poza szeregiem korzyści z punktu widzenia rozwoju danego pomysłu, zapewniamy również rozwój osobisty, poszerzanie własnych kompetencji w wybranym obszarze i w zakresie prowadzenia projektów od pomysłu do wdrożenia.” - dodaje.
Nabór dla pomysłodawców prowadzony jest na www.sieciwsparcia.pl i trwa do 30 października 2020 roku.
Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2 realizowany jest przez partnerstwo PCG Polska i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w okresie 1 maja 2020 - 30 czerwca 2023.