Walczący rekonstruktorzy historyczni

W najbliższą sobotę w Sędziejowicach zabrzmi huk wystrzałów i bojowe okrzyki. Po rocznej przerwie odbędzie się rekonstrukcja historyczna, podczas której odtwarzane będą wydarzenia z bitwy, która odbyła się tutaj 158 lat temu.

Widowisko, przygotowane przez grupę Złoty Krzyż ze Zduńskiej Woli, będzie się składało z czterech aktów. Widowni przybliżone zostanie tło historyczne powstania styczniowego, można będzie zobaczyć stroje i sprzęty charakterystyczne dla tego czasu, odtworzony zostanie też epizod bitwy, w którym wojska carskie znajdują schronienie w zabudowaniach gospodarczych. W inscenizacji weźmie udział około 50 rekonstruktorów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa broni, a całość poprzedzi złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych w bitwie 1863 roku.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz Starosty Łaskiego Piotra Wołosza.

Plakat bitwa 2021