Ludzie uczestniczący w mszy świętej

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, las w Woli Marzeńskiej ponownie wypełniła modlitwa za dusze dziewięciu Polaków zamordowanych tutaj 17 września 1941 roku.

W poniedziałek 10 maja odbyła się msza św. polowa przy pomniku zamordowanych w lesie w Woli Marzeńskiej. Mieszkańcy Gminy Sędziejowice, tradycyjnie już, w ten sposób obchodzą Dzień Zwycięstwa – rocznicę zakończenia II wojny światowej.

- Oficjalnie Dzień Zwycięstwa przypada na 8 maja, ale czy rzeczywiście dla Polaków, dla Polski można tę date uznać za jednoznaczną? Znamienne są słowa generała Okulickiego że, mimo stwarzanych pozorów wolności, nastąpiła tylko zmiana jednej okupacji na drugą – mówił w swoim kazaniu ks. Jerzy Dominowski, proboszcz parafii w Marzeninie.

W uroczystościach, poza mieszkańcami, udział wzięły delegacje ze Starostwa Powiatowego w Łasku, Urzędu Gminy Sędziejowice, lokalnych placówek oświatowych, biur parlamentarnych, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz poczty sztandarowe szkół i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.