Gra terenowa1„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali ”- tak właśnie brzmiało hasło główne gry terenowej dla dzieci zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sędziejowicach na zakończenie wakacji . Tytuł gry - „ Z Janem Pawłem II przez Sędziejowice” – jak i hasło główne nie są przypadkowe. Nawiązanie wzięło się z tegorocznych obchodów setnej rocznicy urodzin papieża oraz uchwalenia roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.

29 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji, Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach zorganizowała grę terenową dla dzieci w wieku 8-12 lat. Udział w zabawie wzięło 5 drużyn liczących od 3 do 5 osób; każda z nich miała swojego dorosłego opiekuna.

Po omówieniu spraw organizacyjnych, regulaminowych i wzajemnym zapoznaniu się uczestników, każda z drużyn otrzymała zadanie startowe, które było wstępem do dalszej super zabawy. Po jego rozwiązaniu gracze mogli opuścić budynek biblioteki i rozpocząć przygodę w terenie. Choć uczestnikom na starcie nie sprzyjała pogoda, bo towarzyszył im delikatnie padający deszcz, to jednak nic nie było w stanie przeszkodzić i przerwać zabawy. Drużyny wyruszyły w teren ciekawe kolejnych zadań. Ich rozwiązania ukryte były w wielu miejscach Sędziejowic. Każda z drużyn świetnie poradziła sobie z zadaniami i ukończyła grę przed czasem. Po dotarciu na metę w bibliotece, na uczestników czekały słodkości oraz ciepłe napoje. Wszyscy chętnie rozmawiali o wrażeniach z dopiero co zakończonej gry. Chętnie opowiadali, co im się podobało.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Sprytne Łobuzy, która wykazała się największą szybkością i sprytem. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny: Szczwane Liski oraz Przyjaciele. A dalej były: grupa AMP oraz Pielgrzymi Św. Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dzięki współpracy z Urzędem Gminy Sędziejowice, gadżety promujące naszą gminę. Nagrody wręczyli wójt gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sędziejowice Dorota Burzyńska oraz dyrektor GBP Wit Leśniewicz.