Flaga Ukrainy

W celu zapewnienia uchodźcom z Ukrainy dostępności do przysługującej opieki prosimy o zgłaszanie do Urzędu Gminy Sędziejowice osób, które przybyły na nasz teren. Zarejestrowani uchodźcy otrzymają dostęp do pomocy organizowanej przez Państwo Polskie.

Do Polski płynie szeroki strumień uchodźców opuszczających ogarniętą przez wojnę Ukrainę. Ci, którzy zgłaszają się do organizowanych przez Urzędy Wojewódzkie punktów recepcyjnych są rejestrowani, mają zapewniony transport, zakwaterowanie, dostęp do zorganizowanej pomocy i szeregu usług publicznych.

Wielu uchodźców przybywa też indywidualnie, własnym transportem, przy pomocy rodziny, przyjaciół, znajdują lokum dzięki ludzkiej życzliwości u znajomych i osób ogłaszających chęć pomocy w Internecie. Osoby nie zgłoszone do systemu nie mogą jednak w pełni korzystać z dostępnego wsparcia.

Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie w Urzędzie Gminy Sędziejowice, pod numerem tel. 43 840 00 02 oraz 43 677 10 02 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Podać należy imię, nazwisko, miejsce z którego przybyła i adres pod którym przebywa osoba oraz kontaktowy numer telefonu. Zgłoszenia są przyjmowane w języku polskim.

---


Для того, щоб зробити замовлення з України, у вашому розпорядженні є люди, які приїхали на нашу територію, доступні для Кооперативної комуни. Польська держава може надавати зареєстрованим біженцям допомогу.

Потік до Польщі був досягнутий, коли Україна проходила через неї. У нас є ті, хто має транспорт, житло та доступ до послуг допомоги та допомоги.

Багато посібників з відділом, помічником, транспортом, друзями, друзями, дім людської доброти зі знайомими та дикторами. Однак люди, які не підтримують підтримку системи, не можуть повністю скористатися наявним доступом.

Повідомлення можна видаляти по телефону в управлінні ґміни Сендзейовіце за тел.: 43 840 00 02 та 43 677 10 02 або електронною поштою за адресою: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

Вкажіть ім’я, прізвище, місце прибуття та адресу особи, а також контактний номер телефону. Заявки приймаються польською мовою.

Сервіс введено в роботу машини за допомогою перекладача google, тому він може включати англійську мову.

Załączniki:
Pobierz plik (ulotka_eng.png)Information leaflet[ ]1166 kB2022-03-09 10:07
Pobierz plik (ulotka_pol.png)Ulotka informacyjna[ ]1184 kB2022-03-09 10:07
Pobierz plik (ulotka_ukr.png)Інформаційний листок [ ]1146 kB2022-03-09 10:06