Dzieci w strojach ludowych i logo Motofolk

w najbliższy weekend, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wraca gminne wydarzenie MotoFolk. Powrót motocyklowego święta ma podwójny wymiar, impreza bowiem odbędzie się 4 września w Grabnie, gdzie zloty motocyklowe odbywały się od lat. Wydarzenie będzie miało dwudniową formułę i połączone będzie z Gminnymi Dożynkami 5 września.

Roczna przerwa spowodowana pandemią Covid-19 wstrzymała MotoFolk, który ma ambicje być flagowym wydarzeniem dla Gminy Sędziejowice i stać się jej wyróżnikiem w regionie. Dlatego tegoroczna edycja zaplanowana została z myślą o zapewnieniu gościom jak najlepszej zabawy w przyjaznych i bezpiecznych warunkach. Wybór lokalizacji padł na miejscowość Grabno, gdzie tradycje zlotów motocyklowych sięgają na wiele lat wstecz.

Sobotnią imprezę rozpocznie parada motocyklowa, która o godzinie 16.15 wyruszy spod sceny na objazd wokół Gminy Sędziejowice. Kierowcy mogą się spodziewać w tym czasie nieco utrudnionego ruchu, a przydrożnych widzów czeka niecodzienne widowisko kawalkady nawet kilkuset motocykli. Oprócz ekspozycji maszyn, które przyjadą na zlot motocyklowy, na gości czeka też wystawa wyjątkowych traktorów, pokazy armwrestlingu oraz atrakcje muzyczne.
Gwiazdą tegorocznego MotoFolk będzie zespół „Daj to głośniej”, łączący tradycyjny folk z tanecznymi rytmami, oraz rockowe „After Hours” z Sieradza i „Thrudy” z Bełchatowa. Wieczór zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Drugi dzień wydarzenia to Dożynki Gminno-Parafialne. Początek obrzędów o godz. 11.30. Muzyczną gwiazdą niedzieli będzie zespół wokalny Sound’n’Grace, który wystąpi o godzinie 16.00. Po nich scenę przejmie Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach z koncertem folkowym własnych, oraz zaproszonych formacji muzycznych i tanecznych.
Na gości dwudniowej imprezy czeka strefa cateringu i atrakcje dla dzieci, a w niedzielę tradycyjne stoły wiejskie z prezentacjami kulinarnymi poszczególnych sołectw oraz Kół Gospodyń Wiejskich.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.dozynki motofolk plakat 2021

Załączniki:
Pobierz plik (image12.png)Mapa parady motocyklowej[ ]3038 kB2021-09-02 07:26
Pobierz plik (Mapka_sytuacyjna.png)Mapa sytuacyjna imprezy[ ]134 kB2021-09-02 07:26
Pobierz plik (Regulamin MotoFolk 2021.pdf)Regulamin imprezy[ ]69 kB2021-09-02 07:27