Ręka trzymająca smartfon z otwarta strona sedziejowice.budzetyjst.pl

Dzięki aplikacji online mieszkańcy Gminy Sędziejowice mogą w prosty i intuicyjny sposób poznać źródła dochodów i wydatki, jakie ponosi gmina oraz poznać swój wkład finansowy w jej budżet.

Jaki procent wydatków gminy pochłaniają wydatki na utrzymanie dróg, ile kosztuje gospodarka komunalna i ochrona środowiska? Czy subwencje ze Skarbu Państwa pokrywają koszty oświaty i świadczeń socjalnych? Odpowiedź na te i cały szereg innych pytań dotyczących finansów Gminy Sędziejowice można teraz znaleźć w sieci. - Udostępniliśmy mieszkańcom łatwe w obsłudze narzędzie, które w przystępny sposób pozwala zorientować się jakimi kwotami obraca Gmina i jakie są koszty jej funkcjonowania – mówi Dariusz Cieślak, wójt Gminy Sędziejowice. - Osobiście najbardziej podoba mi się funkcja, dzięki której mieszkańcy mogą sprawdzić jaka kwota podatku od ich comiesięcznego wynagrodzenia trafia do budżetu gminy i jakie wydatki można dzięki tym pieniądzom pokryć – dodaje wójt.

Algorytm oprogramowania działa w oparciu o dane budżetowe gminy. - Z systemu zarządzającego finansami generujemy specjalny plik z planami na ten rok, a aplikacja na jego podstawie oblicza wartości, które interesują mieszkańców – wyjaśnia Grzegorz Dębkowski, skarbnik Gminy Sędziejowice.

Aplikacja ma formę „webową”, co oznacza że nie trzeba jej instalować na smartfonie, czy komputerze. Jest dostępna przez przeglądarkę internetową pod adresem sedziejowice.budzetyjst.pl.

PIT płacę u siebie!

Jeśli jeszcze nie złożyłeś zeznania PIT za ubiegły rok wypróbuj nową aplikację i sprawdź jak wspierasz wydatki gminy swoimi podatkami. Pamiętaj o wpisaniu w rubryce „miejsce zamieszkania” swojego PIT-u adresu w Gminie Sędziejowice – w przeciwnym przypadku twój podatek trafi gdzie indziej. W przepisach podatkowych liczy się adres faktycznego zamieszkania a nie formalnego zameldowania.