Z lewej Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice, z prawej Stanisław Witkowski, zwycięzca konkursu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach podsumowała kolejną edycję konkursu „Czytelnik Roku”. Nagrodzono osoby, które najbardziej aktywnie korzystały z oferty naszej gminnej książnicy.

Z uwagi na sytuację pandemiczną, wręczenie nagród laureatom konkursu „Czytelnik Roku 2020” podzielono. W czwartek (11 marca) nagrody odebrali dorośli czytelnicy z GBP w Sędziejowicach oraz z filii w Marzeninie. Nagrody wręczyli wójt gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak i dyrektor GBP Wit Leśniewicz.

Lista laureatów:

GBP Sędziejowice:
1. Stanisław Witkowski z ilością 308 wypożyczonych woluminów.
2. Małgorzata Czwartek z ilością 245 wypożyczonych woluminów.
3. Grażyna Zając z ilością 221 wypożyczonych woluminów.
4. Magdalena Piecha z ilością 201 wypożyczonych woluminów.
5. Wiesława Rutecka z ilością 185 wypożyczonych woluminów.
6. Jolanta Sadzińska z ilością 156 wypożyczonych woluminów.
7. Karina Miśkiewicz z ilością 143 wypożyczonych woluminów.
8. Irena Cieleban z ilością 132 wypożyczonych woluminów.
9. Marlena Dymińska z ilością 131 wypożyczonych woluminów.
10. Ewa Bednarek z ilością 124 wypożyczonych woluminów.

FB Marzenin:
1. Cezara Wasilewska z ilością 191 wypożyczonych woluminów.
2. Barbara Zielińska z ilością 181 wypożyczonych woluminów.
3. Maciej Wasilewski z ilością 105 wypożyczonych woluminów.
4. Czesław Zieliński z ilością 82 wypożyczonych woluminów.

W najbliższych dniach nagrody trafią do najaktywniejszych czytelników z filii w Pruszkowie i Siedlcach oraz do najmłodszych Czytelników.

W ubiegłym roku, mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, biblioteka dokładała wszelkich starań, by promować czytelnictwo na terenie gminy. Zaowocowało to zarejestrowaniem 8355 wizyt. Czytelnicy w roku 2020 wypożyczyli łącznie 17004 woluminy. Wyniki te nie byłyby możliwe bez zaangażowania Czytelników. Najbardziej zapalonych, tak jak w poprzednich latach, nasi bibliotekarze postanowili uhonorować.