DSCF7898W ubiegłym tygodniu Gmina Sędziejowice zawarła umowę na realizację zadania pn. "Budowa przedszkola w Sędziejowicach".

W Urzędzie Gminy Sędziejowice przedstawiciele władz gminy oraz Grupy Ekoenergia Sp. z o.o. ze Skierniewic podpisali umowę na roboty budowlane, które mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu spółki oraz samorządu Gminy Sędziejowice. Podpisanie umowy odbyło się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa zalecanych przez inspekcje sanitarną.

- Konsekwencja będzie znakiem rozpoznawczym projektu. Sam projekt techniczny powstał w 2015 roku, natomiast marzenia mieszkańców gminy o przedszkolu z prawdziwego zdarzenia sięgają blisko trzydziestu lat. Podpisujemy umowę w trudnym momencie, ale jestem przekonany, że dzięki współprac inwestora, inspektorów nadzoru oraz wykonawcy w przyszłym roku oddamy do użytku nowczesny i energooszczędny budynek, który przez lata będzie służył mieszkańcom Gminy Sędziejowice - zapowiada Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice.

Koszt całkowity największej inwestycji w historii Gminy Sędziejowice to 12.332.517,57 zł. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w kwocie 6.813.037,13 zł.

- Mając na uwadzę ciężar finansowy inwestycji Rada Gminy Sędziejowice już teraz podejmuje decyzje, które mają za zadanie skuteczne przeprowadzenie tej inwestycji, ale i nie rezygnowanie z innych kluczowych przedsięwzięć. Ponadto, urząd pracuje również na możliwością dodatkowego dofinansowania inwestycji na przykład w zakresie odnawialnych źrodeł energii - zapowiada wójt.

Przekazanie placu budowy nastąpi do 6 kwietnia br.

znaczki