We wtorek 24 września w Starostwie Powiatowym w Łasku zostały podpisane umowy na zadania gminne oraz powiatowe, dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina Sędziejowice otrzymała 80% dofinansowania na przebudowę drogi gminnej w Rososzy. Dzięki dotacji z budżetu państwa 830-metrowy odcinek uzyskał nową nawierzchnię asfaltową oraz pobocza z destruktu.

Umowę w imieniu gminy podpisali Wójt Dariusz Cieślak oraz Skarbnik Grzegorz Dębkowski. – My jesteśmy ostatnim trybikiem tej naszej samorządowej machiny. Gratulacje, zarówno za przygotowanie oraz przeprowadzenie inwestycji, jak i wniosku o dofinansowanie należą się pracownikom Urzędu Gminy Sędziejowice – podkreślił po podpisaniu umowy Cieślak.

Całość inwestycji kosztowała blisko 250 tysięcy złotych.