Bezpieczeństwo Narodowe

Straże Pożarne

UG Sędziejowice

26 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów "Po Ziemi Łódzkiej" 17.07-20.07.2019 - utrudnienia w ruchu. PDF Drukuj Email
środa, 17 lipca 2019 11:21

26-wyscig-kolarski-po-ziemi-lodzkiej W dniach 17, 18 i 19 lipca 2019 roku jest przewidziany przejazd I, II i III Etapu 26 Wyścigu Kolarskiego „Po ziemi łódzkiej-Karton Polska Tour”, drogami przebiegającymi przez powiat łaski.

Jest to jeden z dwóch największych wyścigów w kategorii junior w Polsce. W wyścigu będą uczestniczyły drużyny reprezentujące federacje kolarskie, regionalne oraz klubowe. Do udziału zaproszone zostały wszystkie ekipy polskie w kategorii junior, a także kilka ekip zagranicznych m.in. z Rosji, Niemiec, Estonii, Słowacji, Łotwy i Litwy. Łącznie  w wyścigu będzie uczestniczyło około 120 zawodników. Zawodnicy będą startować w sześcioosobowych składach. To już 26 edycja tego wyścigu który w 2007 roku wygrywał sam Michał Kwiatkowski !!!.

W związku z powyższym będą występować czasowe utrudnienia w ruchu na trasie wyścigu. Policjanci apelują o szczególną ostrożność do kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego i stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających wydarzenie.
Jeden z dwóch największych i najważniejszych wyścigów w kategorii junior w Polsce, rozegrany zostanie na czterech etapach w województwie łódzkim w dniach od 17 do 20 lipca 2019 roku.

Tegoroczną edycję rozpocznie etap w Sędziejowicach , który poprzedzi oficjalne otwarcie wyścigu. Drugiego dnia zawodnicy rywalizować będą na etapie w Buczku. Dzień później rozegrany zostanie etap w Łasku, a cały wyścig zakończy rozegrany w sobotę etap w Rzgowie.Tradycyjnie wyścig rozgrywany jest na trasie okrężnej, a tym samym start i meta każdego z etapów zaczyna się i kończy w tym samym miejscu i zazwyczaj jest to centrum miasta.

Zawody odbywać się będą przy zamkniętym ruchu kołowym. W związku z powyższym powstaną utrudnienia ruchu zarówno pieszych jak i pojazdów.

I Etap – Sędziejowice (17.07.2019 r.) – start godz. 16.30. Przewidziane zakończenie wyścigu 19.10-19.30.

(W środę kolarze będą kilkakrotnie jeździć na pętlach wokół Sędziejowic. Rozpoczną o godz. 16.30 na ulicy Słonecznej przy Banku Spółdzielczym, po czym ulicami Słoneczna, Krótka i Powstańców 1983 r. pojadą w kierunku miejscowości Brody, Grabia, Przymiłów i Kustrzyce do Marzenina, skąd przez Wolę Marzeńską, Pruszków wjadą na drogę wojewódzka 481, by skręcić z niej w lewo na Dobrą i przez Kamostek wrócić do Sędziejowic. Kolarze wykonają pięć takich okrążeń i zakończą etap około godziny 19.15 na ulicy Słonecznej.)

II Etap – Buczek (18.07.2019 r.) – start godz. 16.00. Przewidziane zakończenie wyścigu 18.40-18.55.

III Etap – Łask (19.07.2019 r.) – start godz. 14.00. Przewidziane zakończenie wyścigu 16.30-16.50.

I etap- Sedziejowice mapka-26-wyscig-kolarski-po-ziemi-lodzkiej

Źródło: tourdelodz.eu