Bezpieczeństwo Narodowe

Straże Pożarne

UG Sędziejowice

74. rocznicę zwycięstwa uczczono przed obeliskiem w Woli Marzeńskiej PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2019 10:40

wola maZgodnie z wieloletnią już tradycją, w miejscuupamiętniającym dziewięciu Polaków rozstrzelanych w 1941 r. przez niemieckich najeźdźców w lesie w Woli Marzeńskiej uczczono Narodowy Dnia Zwycięstwa. Ks. wik. Mateusz Jaroszyński, w asyście Ks. Jerzego Dominowskiego proboszcza parafii w Marzeninie, odprawił mszę świętą polową w intencji tychofiar oraz wszystkich poległych za Ojczyznę podczas II wojny światowej w 74. rocznicę jej zakończenia.

We mszy uczestniczyli mieszkańcy najbliżej położonych wsi - Pruszkowa, Woli Marzeńskiej, Marzenina i Rososzy, uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr  1 w Sędziejowicach, Zespołu Szkół w Marzeninie oraz Przedszkola w Dobrej, wraz z dyrektorami i wychowawcami, szkolne oraz strażackie poczty sztandarowe z OSP w Bilewie, Brzeskach, Grabi, Marzeninie i Pruszkowie, radni, sołtysi, a także kierownicy jednostek gminnych. Złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów  oraz zapalono znicze. Wójt gminy Dariusz Cieślak podziękował księżom oraz społeczności Pruszkowa, Woli Marzeńskiej i GJUK w Sędziejowicach za tradycyjne przygotowywanie polowego ołtarza. Podkreślił duże znaczenie uroczystości do przekazywania pamięci i wychowania patriotycznego przez licznie zgromadzoną młodzież szkolną oraz mieszkańców gminy. W uroczystości uczestniczył też były wójt Jerzy Kotarski, który przez wiele lat sprawowania tej  funkcji z pieczołowitością kultywował tradycje historyczne i dbał o miejsca pamięci na terenie naszej gminy.

Poprawiony: środa, 22 maja 2019 10:43