III Orszak Noworoczny w Sędziejowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
piątek, 11 stycznia 2019 11:51

Orszak1W święto „Trzech króli” parafia w Sędziejowicach po raz trzeci zorganizowano tradycyjny orszak. Barwny korowód przemaszerował ulicami Sędziejowic tuż przed południową mszą świętą.

Orszak wyruszył spod Urzędu Gminy w Sędziejowicach i ulicami: Słoneczną oraz Powstańców 1863 r. skierował się do kościoła parafialnego. W rolę królów wcieli się: Wójt Gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak, radny Rady Gminy Sędziejowice Witold Kruk oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach Grzegorz Brożyński.

Wyjątkową oprawę wydarzenie zapewniła Grupa Motocyklowa Forever Young, która zapewniła specjalny „powóz” dla królów i obsadę motocyklową. Na zakończenie królowie wyłonili spośród mieszkańców trzech najpiękniej ubranych „królów”. 

Organizatorem wydarzenia był Proboszcz Parafii pw. Św. Marii Magdaleny i św. Klemensa w Sędziejowicach, ks. Dariusz Chlebowski.