Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
czwartek, 27 grudnia 2018 08:27

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, w poniedziałek 17 grudnia, Uczestnicy ŚDS zasiedli do wspólnego stołu. Zaproszenie skierowali do władz samorządowych, powiatowych, rodzin i przyjaciół. Tego świątecznego dnia swoją obecnością zaszczycili: ks. Kan. Dariusz Chlebowski – proboszcz parafii Sędziejowice, kierownik PCPR w Łasku Aleksandra Gabryjączyk, wójt gminy Dariusz Cieślak, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bartczak, skarbnik gminy Grzegorz Dębkowski,, a także kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, Rodzice i przyjaciele domu. W spotkaniu wzięły udział również osoby samotne, które przybyły do ŚDS na zaproszenie GOPS.

Zanim jednak wszyscy zasiedli do świątecznego stołu nastąpiło oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego 18-osobowego autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych zakupionego przez Gminę Sędziejowice na rzecz Uczestników ŚDS.

Wigilię rozpoczęła kierownik Agnieszka Papuga, która przywitała zgromadzonych gości i złożyła świąteczne życzenia. Głos zabrali również wójt gminy, przewodniczący Rady Gminy oraz kierownik PCPR.
W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wszystkich wprowadziła grupa artystyczna przygotowanym specjalnie na ten dzień programem artystycznym przedstawieniem pt.: „Narodził się po to by nas zbawić”, „Tańcem Śnieżynek” oraz zaśpiewaną solo kolędą „W żłobie leży”.
PoPo poświęceniu przez księdza opłatków i potraw wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do wigilijnego stołu.

Nie zabrakło również Mikołaja z prezentami oraz wspólnego śpiewania kolęd.

 

Poprawiony: czwartek, 27 grudnia 2018 09:55