W gminie Sędziejowice uczczono 73. rocznicę zwycięstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
wtorek, 08 maja 2018 11:55

8 maja br. przed obeliskiemupamiętniającym dziewięciu rozstrzelanych w 1941 r. Polaków przez niemieckich najeźdźców w lesie w Woli Marzeńskiej ks. prob. Jerzy Dominowski z parafii w Marzeninie odprawił mszę świętą polową w intencji tychofiar oraz wszystkich poległych za Ojczyznę podczas II wojny światowej w 73. rocznicę jej zakończenia.Uroczystość ta wpisuje się także w obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa i 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. We mszy uczestniczyli mieszkańcy okolicznych wsi, uczniowie ze szkół z Marzeninie i Sędziejowicach wraz z dyrektorami i wychowawcami, szkolne oraz strażackie poczty sztandarowe z OSP w Marzeninie i Pruszkowie, radni oraz kierownicy jednostek gminnych. Złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów  oraz zapalono znicze. WójtJerzy Kotarski podziękował księdzu oraz społeczności Pruszkowa i Woli Marzeńskiej za przygotowywanie zgodnie z wieloletnią tradycją polowego ołtarza. Podkreślił znaczenie uroczystości do podtrzymywania pamięci i wychowania patriotycznego dla uczestniczących  w  niej licznie zgromadzonych dzieci i młodzieży oraz mieszkańców gminy.

 

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 12:45