43 Rajd im. Łuki Bakowicza szlakiem powstańców 1863 roku po gminie Sędziejowice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
wtorek, 24 kwietnia 2018 10:33

DSCN145421 kwietnia br. czcząc 100 - rocznicę odzyskania niepodległości i 155. rocznicę Bitwy pod Sędziejowicami, na terenie gminy Sędziejowice odbył się 43 Rajd im. Łuki Bakowicza.

Tegoroczna impreza przebiegała następującym szlakiem: Sędziejowice, Stare i Nowe Kozuby, Podule, Sobiepany, Brody, Grabia, Emilianów. Zakończenie rajdu miało miejsce w parku na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

Myślą przewodnią uczestników rajdu było uczczenie miejsc pamięci powstańców 1863 r. jak i innych miejsc pamięci poległych za Ojczyznę.

Organizatorami rajdu byli: PTTK Oddział w Sieradzu, Gmina Sędziejowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach, Nadleśnictwo Kolumna oraz Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

Naszą gminę podczas rajdu reprezentował osobiście wójt Jerzy Kotarski, który wraz z zastępcą Mirosławem Potasiakiem przeszedł całą 17 km trasę. Ponadto w rajdzie uczestniczyła drużyna reprezentująca sędziejowicką bibliotekę z dyr. Beatą Magdziak oraz drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach i Zespołu Szkół w Marzeninie.

 

Szczegółowe informacje z przebiegu rajdu wraz z dokumentacją zdjęciową znajdują się na portalu Nasze miasto Sieradz pod linkiem: http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/rajd-pttk-sieradz-szlakiem-powstancow-1863-roku-2018-w,4618357,artgal,t,id,tm.html

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 10:54