W oczekiwaniu na Wielkanocne Święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
wtorek, 27 marca 2018 09:56

DSC05534We wtorek, 20 marca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sędziejowicach odbyło się Uroczyste Śniadanie Wielkanocne, w którym uczestniczyły osoby niepełnosprawne z ŚDS jak  również osoby samotne z terenu gminy, pracownicy, rodzice i opiekunowie oraz zaproszeni goście.  Swoją obecnością zaszczycili: ks. kan. Dariusz Chlebowski – proboszcz parafii Sędziejowice, Jerzy Kotarski - wójt gminy, Mirosław Potasiak – zastępca wójta, Grzegorz Dębkowski – skarbnik gminy, Aneta Derbich – zastępca skarbnika gminy oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych.

    Mimo zimowej aury za oknem, świąteczno – wiosenny charakter spotkaniu nadał występ grupy teatralnej ŚDS, która zaprezentowała Misterium Wielkopostne, a doskonale wszystkim znane nuty pieśni wielkopostnych  zachęciły do wspólnego śpiewania.

  Następnie wszystkich przywitała kierownik ŚDS Agnieszka Papuga, składając jednocześnie życzenia świąteczne. Życzenia zdrowych i wesołych świąt  w imieniu całego samorządu złożył wójt Jerzy Kotarski, a ks. Dariusz Chlebowski  poprowadził krótką modlitwę, po czym poświęcił pokarmy. 
Kultywowanie tradycji, wspólna organizacja i uroczyste Śniadanie stanowią doskonały element terapii,  uczestnicy nabywają umiejętności, które mogą wykorzystać w codziennym życiu. Śniadanie wielkanocne to czas wspólnych przeżyć, rozmów i refleksji. Dla wielu podopiecznych  śniadanie wielkanocne organizowane w naszym domu  jest  jedyną okazją do przeżywania  prawdziwych Świąt Wielkanocnych.

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 10:13