Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam   
środa, 20 grudnia 2017 12:35

tytułwe

  W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, w czwartek, 14 grudnia 2017 roku, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sędziejowicach, odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyły osoby niepełnosprawne z ŚDS, jak  również osoby samotne z terenu gminy; pracownicy, rodzice i opiekunowie.  Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. kan. Dariusz Chlebowski – proboszcz parafii Sędziejowice, Jerzy Kotarski – wójt gminy, Mirosław Potasiak – zastępca wójta, Grzegorz Dębkowski – skarbnik gminy, Aneta Derbich – z-ca skarbnika gminy oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych.

  W  nastrój  Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich grupa teatralna, która zaprezentowała historię narodzin Jezusa Chrystusa. Po raz pierwszy Uczestnicy z pomocą terapeutów zaprezentowali się w połączonej grze aktorów i kukiełek, które zostały wykonane w pracowni krawieckiej. Wplecione  w przedstawienie znane wszystkim nuty kolęd zachęciły do wspólnego śpiewania. Radość i autentyczność - uczucia, którymi napełnieni byli wykonawcy, ujęła naszych gości.

   Następnie wszystkich powitała Agnieszka Papuga - kierownik ŚDS. Życzenia zdrowych i wesołych świąt,  w imieniu całego samorządu, złożył P. Jerzy Kotarski, a ks. Dariusz Chlebowski poprowadził krótką modlitwę, po czym przy dźwiękach pięknych polskich kolęd łamano się opłatkiem.

   W ciepłej i rodzinnej atmosferze, przy rozświetlonej choince uczestnicy spotkania degustowali tradycyjne polskie potrawy, min.:  zupę grzybową, barszczyk czerwony, śledź, kapustę z grochem.   Nie zabrakło oczekiwanego  św. Mikołaja, który obdarował wszystkich prezentami. Organizatorem spotkania był ŚDS oraz GOPS w Sędziejowicach.

   Składając wszystkim życzenia wesołych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, warto przypomnieć słowa wiersza Krzysztofa Cezarego Buszmana, recytowanego przez Panią Elżbietę Ciołek:

Dobrze by takim było być:
Szczęśliwym lecz nie ogłupiałym
I prostym, ale nie prostakiem
I mądrym, nie zarozumiałym

 

Wymagającym, nie tyranem
i kochającym, nie kochliwym
Dostojnym być lecz nie wyniosłym
I dobrym, a nie pobłażliwym.

 

     Co dnia wierzę, że - uda się.

 

Odważnym, a nie hardym być
Stanowczym ale nie upartym
I ufnym być, lecz nie naiwnym
Nie złotym, ale czegoś wartym.

 

Służebnym być, lecz nie służalczym
Troskliwym, ale nie nachalnym
Człowiekiem ludzkim nade wszystko
Choć niekoniecznie idealnym.

 

 

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 13:02